|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Wattage: | >500W |
| Battery Voltage: | 48V |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Specifications | |
| Modle | AG2023 |
| Motor | 48V500W,Die casting rim |
| Battery | 48V14AH lithium battery |
| Charger | 48V2A |
| Charging time | 4-6 hours |
| Tire | 20*4.0 |
| Frame | Aluminum alloy 6061 |
| Gear | Shimano tourney 7 speed |
| Brake | Disc brake |
| Display | LCD Display |
| Loading capacity | 210pcs:40HQ |
.