| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Yes |
| Warranty: | 2 Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency


| ITEM | DESCRIPTON |
| MOTOR POWER | 700C OR 26 INCH ,36V*250W middle motor |
| CHARGER | |
| BATTERY | 36V*10.4 AH /13AH OPTIONAL |
| ITEM | DESCRIPTON |
| CHARGE LIFE | 4-6 hour |
| GROSS WEIGHT | 32kg |
| NET WEIGHT | 27kg |
| RECHIARGING TIME | 800-1000times |
| MAX SPEED | 25Km/h |
| DISTANCE FOR CHARGE | 45-55Km |
| PACKING SIZE | 1870*220*1040 |
| BICYCLE SPECIFICATIONS | |
| ITEM | DESCRIPTON |
| FRAME | AF7022P-BZ-R,700c*middle tube 510 |
| REVO SHIFTERS | ASL8S31S180L, Within the eight-speed |
| SUSPENSION FORK | AQ2016-WTYT-05 |
| FRONT BRAKE | DISC brake |
| REAR BRAKE | DISC brake |
| HEAD SET | 44*30*25.4 |
| WITHIN THE EIGHT-SPEED INTERNAL HUBS | KSG8R31A |
| STEMS | alloy |
| CHAINGUARD | CS-08 |
| CARRIER | 700C |
| KICKSTAND | side kickstand alloy ED black ,no logo |
| SEAT POST | SP-886 27.2*350 suspension seat post |
| WITHIN THE EIGHT_SPEED INTERNAL FREEWHEEL | ASMGEAR18SP, 18T |
| BRAKE CABLE | 2P outer tube: 1000*7*8*1250, inner cable: aluminum end cap. Black |
| BRAKE CABLE | 2P outer tube: 1700*7*8*1950 ,inner cable: aluminum end cap. black |
| PEDALS | FP-930 |
| RIMS | J19SZR, 700C″*38C*36H*13G CNC |
| OUT TIRE | C1446 700*38C black |
| INNER TIRE | 700*38C,Germany valve |
| SPOKES | 13G*277mm |
| SPOKES | 13G*279mm |
| SPOKES | 13G*269mm |
| HANDLEBAR | NR-AL-14 22.2*25.4*3.0T |
| GRIP | VLG-519AD2 KRATON black/GEL black |
| BRAKE LEVER | CL530-TS |