| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 3 Years |
| Warranty: | 1-3 Years |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Specification
| BATTERY | 36V10.4AH,Samsung 2600 cell |
| MOTOR POWER | brushless geared speed motor, DGW19A-FA, front drive, 700C |
| CONTROLLER | lithium battery, 36V zero start, sine wave controller with hall |
| CHARGER | 36V2A |
| DISPLAY | NOKEE LCD display |
| FORK | Suspension frot fork |
| GEAR | Shimano Nexus 7 speed |
| SHIFTERS | |
| FREE WHEEL | |
| FRONT BRAKE | Oil V brake |
| REAR BRAKE | Oil V brake |
| PEDALS | black |
| RIMS | 700C″*38C*36H*13G |
| TIRES | 700*38C, black, reflector tape, anti-punture |
| SPOKES | 13G*269mm, 13G*245mm, stainless 304 |
| HANDELBAR | Alloy, black, meet EN15194 standard |
| STEM | Front fork diameter:28.6, handlebar diamter:25.4, alloy,black, meet 15194 standard |
| GRIP | left:135mm , right: 92MM, black |
| BRAKE LEVER | Oil V brake |
| HEAD SEAT | Alloy, black |
| SEAT POST | Taiwan seatpost |
| SADDLE | Black,comfortable |

Other Bikes



