|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 3 Years |
| Warranty: | 1-3 Years |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| FRAME | Aluminium alloy AL6061,27.5" |
| BATTERY | 48V17.5AH Chinese3500 cells |
| MOTOR POWER | 48V 500W M600 mid motor |
| CONTROLLER | Bulid in middle motor |
| DISPLAY | LCD display |
| CHARGER | 48V3A |
| SEAT POST | Suspension seat post |
| FORK | Suspension fork |
| STEM | Alloy |
| GEAR | SHIMAN0 Deore 10-speed |
| BRAKES | F/R:disc brake |
| TIRES | 27.5*3.0 |
| SADDLE | Comfortable saddle |








