|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 2 Years |
| Warranty: | 2 Years |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency


| MODEL NAME | AM2611 |
| PACKING SIZE | 1460*260*800 mm |
| 40" HQ(PCS) | 174 pcs |
| FRAME | Aluminium alloy AL6061,26" |
| BATTERY | 36V13Ah lithium battery |
| MOTOR POWER | 36V250W rear motor |
| CONTROLLER | 36V15A |
| DISPLAY | LCD display |
| CHARGER | 36V1.8A |
| SEAT POST | Non-suspension seat post |
| FORK | Suspension fork |
| STEM | Alloy |
| GEAR | Shimano Alivio 8 speed |
| BRAKES | F/R:disc brake |
| TIRES | 26*4.0 |
| SADDLE | Comfortable saddle |






Aigeni is a leading manufacturer of electric vehicles with 15 years exporting experience.