|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Frame Size: | 26 |
| Wheel Size: | 26" |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| MODEL NAME | AM2659 |
| PACKING SIZE | 1915*270*1090mm |
| 40" HQ(PCS) | 174 pcs |
| FRAME | Aluminium alloy AL6061,700C |
| BATTERY | 48V 14AH Lithium Battery |
| MOTOR POWER | 48V750W Rear Motor |
| CONTROLLER | 48v20A |
| DISPLAY | LCD display |
| CHARGER | 48V2A |
| SEAT POST | Non-suspension seat post |
| FORK | Suspension fork |
| STEM | Alloy |
| GEAR | Shimano 8 speed |
| BRAKES | F/R:disc brake |
| TIRES | 26*4.0 |
| SADDLE | Comfortable saddle |





