|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 2 Years3 |
| Warranty: | 1-3 Years |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| PACKING SIZE | 158*30*89cm |
| 40" HQ(PCS)/20" GP(PCS) | 174pcs/82pcs |
| FRAME | Aluminium alloy AL6061 ,27.5" |
| BATTERY | 48V 14AH Lithium Battery,Samsung cells |
| MOTOR POWER | 48V750W |
| CONTROLLER | Bulid in middle motor |
| DISPLAY | LCD |
| CHARGER | 48V2A |
| SEAT POST | Non-suspension seat post |
| FORK | Suspension fork |
| STEM | Alloy |
| GEAR | Shimano 7 speed |
| BRAKES | F/R:disc brake |
| TIRES | 27.5*3.0 |
| SADDLE | Comfortable saddle |







