|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Wattage: | 200-250W |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Specifications | |
| Modle | |
| Motor | 36V250W mid motor |
| Battery | 36V13AH lithium battery |
| Charger | 36V2A |
| Charging time | 4-6 hours |
| Tire | 700C |
| Frame | Aluminum alloy 6061 |
| Gear | Shimano Nexus 7 speed |
| Brake | F:V R:Roller |
| Display | LCD Display |
| Loading capacity | 210pcs/ 82pcs |




FAQ