| Customization: | Available |
|---|---|
| Wattage: | 200 - 250W |
| Wheel Size: | 700c |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| FRAME | Aluminum alloy 6061T,26inch |
| BATTERY | 36V 11Ah Samsung battery cell |
| MOTOR | 36V 250W front drive motor |
| DISPLAY | LCD display |
| CONTROLLER | 36V 12Ah smart intelligent controller |
| GEAR | Shimano Nexus 7 speed |
| FRONT BRAKE | V- brake |
| REAR BRAKE | Roller brake |
| HANDLEBAR | Adjustable,aluminum alloy |
| FORK | Suspension fork |
| RIM | CNC double wall rim |
| TYRE | CST Anti-puncture with reflection |



