|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Wattage: | 200-250W |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Specifications |
| PACKING SIZE | 1440 * 280 *890cm |
| 40" HQ/20" GP(PCS) | 210pcs/102pcs |
| FRAME | Aluminium alloy AL6061,27.5" |
| BATTERY | 36V*11AH Lithium Battery |
| MOTOR POWER | 36V 250W front Motor |
| CONTROLLER | 36V12A |
| CHARGER | 36V 1.8A, meet GS/CE SAA/R OHS |
| DISPLAY | LCD display |
| BRAKE LEVER | Power cut-off |
| SEATPOST | Suspension seat post,Alloy |
| FORK | Alloy suspension fork |
| STEM | Adjustive stem |
| GEAR | shimano Nexus 3 speed |
| FRONT BRAKE | V brake |
| REAR BRAKE | Roller brake |
| TIRES | 700*38C reflective tires,anti-puncture resistant |
| SADDLE | Freeway ,black |



